Primaria Braila > News > Gala de Excelență a Romilor Brăileni”, ediția a III-a

News: Gala de Excelență a Romilor Brăileni”, ediția a III-a

Transparenta decizionala

Gala de Excelență a Romilor Brăileni”, ediția a III-a

Consiliul Județean Brăila, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale, Primăria Municipiului Brăila, Asociația Partida Romilor „Pro-Europa” - Sucursala Brăila și Asociația Centrul Comunitar „Anton Pann” Brăila au organizat miercuri, 12 aprilie 2017, la Teatrul „Maria Filotti”, cea de-a treia ediție a „Galei de Excelență a Romilor Brăileni”. Manifestarea a fost organizată cu ocazia zilei de 8 aprilie „Sărbătoarea etniei romilor din România”. Invitații speciali ai manifestării au fost formația Mahala Rai Banda. Și-au mai dat concursul Ansamblul de dansuri tradiționale rome „Perlele Brăilei”, Ansamblul Folcloric „Lăutărașii” din comuna Unirea, Florinel și Ionel Caraivan, Lidia Estera Stoican și Larisa Stoican, Școala Gimnazială Unirea.