Primaria Braila > News > Ora Pământului

News: Ora Pământului

Ora Pământului

Sâmbătă, 25 martie, începând cu ora 20.00, pe Platoul din Piața Independenței, Programul Național Cantus Mundi București, Corul Național de Cameră Madrigal și Teatrul Excelsior în parteneriat cu Primăria Municipiului Brăila au organizat un recital muzical în cadrul evenimentul anual “Ora Pământului”.
Evenimentul a debutat cu un spectacol de dansuri tradiționale prezentat de Ansamblul de dansuri al Comunității elene din Brăila.
Membrii clubului Cercetașii României filiala Brăila au marcat acest eveniment prin jocurile cercetășești specifice.
În intervalul orar 20.30 – 21.30, iluminatul ornamental de pe clădirile Colegiului Național “Gheorghe M. Murgoci”, Colegiului Național “NicolaeBălcescu”, Casa Petre Ștefănescu Goangă și Teatrul “Maria Filotti” a fost închis.