Programări cărți identitate
Primaria Braila > News > Deschiderea anului universitar 2018 - 2019

News: Deschiderea anului universitar 2018 - 2019

Deschiderea anului universitar 2018 - 2019

Anul universitar 2018 - 2019 a început pe 1 octombrie, zi marcată de mai multe ceremonii de deschidere în cele doua facultăți din Brăila.
Primarul municipiului Braila, Dl. Viorel Marian Dragomir a participat la ambele ceremonii, atât la Facultatea de Inginerie și Agronomie din cadrul Universității “Dunărea de Jos”, cât și la Facultatea de Management, Marketing in Afaceri Economice din cadrul Universității “Constantin Brâncoveanu”.
Primarul municipiului, Dl. Viorel Marian Dragomir, s-a folosit de acest prilej pentru a le dori studenților succes in noul an universitar.
In același timp le-a mulțumit cadrelor didactice din universități pentru efortul admirabil de a insoti studentii pe drumul cunoasterii, cu aceeași competenta, responsabilitate si inalt profesionalism.
Le-a dorit, de asemenea, realizari deosebite in dezvoltarea de proiecte educationale si institutionale.