Primaria Braila > News > Premiere 50 de ani de căsnicie

News: Premiere 50 de ani de căsnicie

Premiere 50 de ani de căsnicie

Sărbătoare 50 de ani de căsnicie - Înțelepciunea și respectul unul față de celălalt pare să fie rețeta unei căsnicii trainice.

Peste 50 de cupluri care au aniversat în acest an nunta de aur au fost pe 1 octombrie, sărbătorite și de autoritatea brăileană.
Special pentru ei, Primaria Municipiului a organizat o întâlnire la Sala “P. Istrati” a Teatrului “Maria Filotti”, pentru a-i cinsti cum se cuvine.

Fiecare cuplu prezent a vizionat un spectacol de muzica populară, a primit o diploma, o floare și un CEC in valoare de 500 lei.
La eveniment a luat parte primarul Municipiului Braila, domnul Viorel Marian Dragomir, dar și cei doi viceprimari, Dna Doinita Ciocan și Dl. Alexandru Jantea Crican.
În cadrul evenimentului festiv, domnul primar Dragomir a încurajat cele 50 de cupluri sa își reînnoiască jurămintele rostite în urmă cu 50 de ani.