Programări cărți identitate
Primaria Braila > News > Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice

News: Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice

Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice

Primăria Municipiului Brăila a efectuat pe 1 octombrie 2018, de Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice, vizite la două Camine pentru persoane vârstnice aflate în administrarea municipalității.
Fiecare eveniment reprezintă un bun prilej de a le mulțumi părin­ţilor şi bunicilor noştri, pentru drumul creat spre ceea ce suntem astăzi şi care încă îşi fac griji pentru noi.
Vârstnicilor li s-a pregatit un program artistic cu soliștii Casei de Cultură a Municipiului Brăila Mioara Manoila și Teodora Martin, însă au primit și mici cadouri, flori și o masă festivă.
Cu tot respectul cuvenit și pentru tot ceea ce reprezentați pentru noi, Primaria Municipiului Brăila vă transmite gânduri bune, împliniri alături de cei dragi dumneavoastră și multă sănătate.
La multi ani!