Programări cărți identitate
Primaria Braila > News > Expoziție de icoane, ouă încondeiate și flori "Lumină din lumină"

News: Expoziție de icoane, ouă încondeiate și flori "Lumină din lumină"

Expoziție de icoane, ouă încondeiate și flori "Lumină din lumină"

Expoziție de icoane, ouă încondeiate și flori "Lumină din lumină" în Holul Monumental al Teatrului ”Maria Filotti”

Vernisajul are loc vineri, 13 aprilie, ora 12:30

După vernisarea expoziției va avea loc vizionarea documentarului „Preoții români – Jertfă și Rugăciune pentru Unire”.
Filmul documentar “Preoții Români – Jertfă și Rugăciune pentru Unire” reunește mărturii, date istorice și interviruri în legătură cu rolul clericilor în timpul Primului Război Mondial. În deschiderea evenimentului de la Sala Mare a Teatrului ”Maria Filotti” vor lua cuvântul Dragos Neagu, managerul Bibliotecii Județene “Panait Istrati”, Cristina Liberis, jurnalist și realizator al filmului, dar și Î.P.S. Casian Craciun Arhiepiscopul Dunării de Jos.

Program de vizitare în perioada 13 - 15 aprilie, între orele 9:00 - 16:00