Programări cărți identitate
Primaria Braila > News > Campionatul National Individual de sah clasic

News: Campionatul National Individual de sah clasic

Campionatul National Individual de sah clasic

În perioada 2-7 februarie, la sediul Centrului de Informare și Documentare pentru Integrare Europeană și Dezvoltare Durabilă, Brăila, a avut loc semifinala Campionatului Național Individual de șah clasic.

Au participat 38 de jucători de la cluburi din: Galați, București, Buzău, Vâlcea și Brăila. Din Brăila au obținut calificarea și dreptul de a juca în Finala C.N. 3 jucători: Mureș Cristian, Ifrim Mihai și Preda Iulian.

Competiția finală va avea loc la Olănești în perioada 11-20 mai.

Premiile au constat în cupe și medalii oferite de Primăria Municipiului Brăila.

Clasamentulfinal poate fi consultat la adresa: http://chess-results.info/tnr325988.aspx?lan=1&art=4&wi=821