Primaria Braila > News > Sărbătoarea Cafelei

News: Sărbătoarea Cafelei

Sărbătoarea Cafelei

Vineri, 3 noiembrie 2017, Primăria Municipiului Braila a desfășurat la Centrul Național de Informare și Promovare Turistică, Sărbătoarea Cafelei.
Dna Irene Costine, reprezentanta unei societăți care distribuie și comercializează cafea cu diferite arome a fost invitată la Centrul Național de Informare și Promovare Turistică Brăila și ne-a încântat cu o prezentare a preparării și servirii cafelei. Aromele cafelei au determinat să deschidă ușa Centrului o mulțime de invitați care au beneficiat și de tombola organizată. La tombolă s-au extras numere câștigătoare reprezentând pachete de cafea ce purtau sigla Casei Regale.