Primaria Braila > News > Deschiderea oficială a Târgului Național AgriCultura 2017

News: Deschiderea oficială a Târgului Național AgriCultura 2017

Deschiderea oficială a Târgului Național AgriCultura 2017

Deschiderea oficială a Târgului Național AgriCultura 2017 a avut loc pe 28 septembrie 2017, ora 11.00. Acesta se va desfășura în perioada 28 septembrie - 1 octombrie, în parcarea Brăila Mall.
Organizat în parteneriat cu Primăria Municipiului Brăila și Consiliul Județean Brăila, pe o suprafață de peste 7000 mp, sunt expuse zeci de utilaje agricole și instalații pentru irigat, material săditor, substanțe pentru fertilizarea și protecția plantelor. Sunt prezentate tehnologii de ultimă generație aplicabile în agricultura de performanță, sunt prezenți horticultori, specialiști din domeniul cercetării – dezvoltării, mesteșugari, dealeri de mașini de teren și de transport mărfuri. Participă, de asemenea, asociații și cooperative agricole, bănci, dar și firme din domeniul HoReCa.
De asemenea, pe toată durata târgului, ansambluri și soliști de muzică populară vor încinge atmosfera.