Primaria Braila > News > Deschiderea Festivă a Festivalului şi Concursului Internaţional de Canto Hariclea Darclée, ediţia 2017

News: Deschiderea Festivă a Festivalului şi Concursului Internaţional de Canto Hariclea Darclée, ediţia 2017

Pe 25 iulie, la Teatrul "Maria Filotti", a avut loc Deschiderea Festivă a Festivalului şi Concursului Internaţional de Canto Hariclea Darclée de la Brăila, ediţia 2017 şi Concertul Inaugural susţinut de laureaţii Premiului I şi, respectiv, al Marelui Premiu Darclée, soprana Silvia Micu şi tenorul Ioan Hotea, acompaniaţi la pian de Alexandru Petrovici.