Primaria Braila > News > Brăila în miniatură

News: Brăila în miniatură

Transparenta decizionala

Brăila în miniatură

Şcoala Gimnazială „Doctor Luca” și Primăria Municipiului Brăila au organizat proiectul „Brăila în miniatură – un oraş pentru copii şi părinţi”, în Grădina Publică, duminică, 4 iunie, între orele 10-14. Instituțiile publice participante la eveniment au fost: Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Inspectoratul de Jandarmi Județean Brăila, Poliția Municipiului Brăila, Biblioteca „Panait Istrati”. De asemenea au fost prezenți și reprezentanți ai societății civile, unități comerciale: Fundația „Ambulanța pentru voi” Brăila, Librăria „Carioca”, Cofetăria Cool Chocolate.